Шлях до мистецтва (volly_billy) wrote,
Шлях до мистецтва
volly_billy

Кояаніскатсі. Дзеркало цивілізації.

Щодня одне й те саме. Ми прокидаємось, снідаємо, йдемо на роботу, повертаємось, вечеряємо, лягаємо спати, прокидаємось. Часом розбавляємо цю нехитру схему п"янками, індивідуальними дурними звичками, амбіціями і прагненнями піднятися вище. Наш звичний ритм видається нам нудним, одноманітним, і ми починаємо рухатись, рухатись швидше, активніше, яскравіше.

Інколи зустрічаються люди, які міняють наше світосприйняття, перевертають світогляд, трапляються твори мистецтва, що свідчать про зв"язок людини з Богом, зустрічаються жінки, що надихають нас на мир чи на війну, відбуваються події, що змінюють когось, а когось приводять до самоствердження. Унікальність - ось риса, що об"єднує вищеописане. Альманах унікальностей - ось ілюстрація нашого життя. Одним зі скелець цієї різнобарвної мозаїки став "Кояаніскатсі", фільм, що змушує зупинитися, вийти за межі нашої системи координат аби скласти їй об"єктивну оцінку, побачити себе самого ніби з космосу, усвідомити.

За весь час перегляду не буде жодного слова - ані на екрані, ані в голові. Будуть емоції, роздуми, висновки, проте без жодних слів. У цьому ще одна особливість фільму - надихати на безсловесні роздуми, роздуми на якомусь вищому рівні, де не потрібні мовні конструкції.

Швидкість хмар рівна швидкості гірської річки, гігантські лабіринти з хмарочосів, що вигядають згори, ніби строкате простирадло, людські ріки, що переходять в ріки фаршу на заводських конвеєрах і навпаки - увесь цей психоделічний клубок розмотується з таким натиском і швидкістю, що забуваєш про все оточуюче, поринаєш з головою. І вже згодом, дні потому, неодноразово згадуєш епізоди, якісь ключові моменти монтажу, аналізуєш, приходиш до нових висновків. Загалом фільм приносить рівновагу, але згодом, після початкового візуального шоку, після подальшого осмислення і прийняття одвічних істин.

Зараз ви частина безглуздої суєти, але в будь-який момент можна зупинитися, щоб озирнутися і побачити себе у дзеркалі, у дзеркалі під назвою "Кояаніскатсі".
Tags: кіно, мистецтво, натхнення, рецензії
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments