Шлях до мистецтва (volly_billy) wrote,
Шлях до мистецтва
volly_billy

10 уособлень / образів / голосів (рок-музики)


Ви колись чули спів ангелів? А голосисте завивання на грані божевілля? Чи, врешті, голос покоління бунтарів?
В ту епоху все це могло лунати з однієї сцени, ба навіть виконуватися однією людиною. Людиною-уособленням, людиною-рупором, котру зараз прийнято називати фронтменом.

...
Недавно закралася така нав"язлива дитяча думка визначити десять кращих голосів в рок-музиці, зважаючи на десятирічний стаж осмисленого прослуховування. Хоча це було б якось однобоко, адже рок, як культура, несе в собі значно більше, ніж просто музичну складову. Тому було вирішено враховувати такі риси як харизматичність, акторство і енергетику під час виступів. Але вокальні якості - в першу чергу.


Список в хронологічному порядку (початок серйозної музичної активності).Janis Joplin (Big Brother & the Holding Company, Kozmic Blues Band, Full Tilt Boogie Band)
Ікона блюзу 60-х, ікона руху хіппі, вокалістка, яку завдяки потужному голосу і особливій манері співу визнав весь світ (за винятком рідного містечка). Мала вплив на багатьох рок- і блю-виконаців, зокрема, Роберт Плант в якомусь сенсі перейняв у неї вокальний стиль, хоча й привніс свою індивідуальність.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Grace Slick (Jefferson Airplane, Jefferson Starship, Starship, The Great Society)
Вона починала як модель, але, керуючись прагматичним прагненням заробляти більше, вирішила спробувати себе на психоделічному поприщі рок-музики. В результаті стала не тільки втіленням краси і жіночності тогочасного молодіжного руху, а й визначною фігурою на світовій музичній сцені, виразником тогочасних буремних настроїв в суспільстві. Співаючи в дуеті з Марті Боліном, вона часто затьмарювала свого партнера саме завдяки сильному контральтовому вокалу й постійним імпровізаціям.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Robert Plant (Led Zeppelin, Band of Joy, Solo)
Секс-символ рок-музики. Це підтверджує не тільки зовнішня привабливість, а й пісні, вокальна манера (всіляки хтиві завивання, як то в пісні "Whole Lotta Love"). Зізнаюсь чесно, що й на мене він мав вплив в моїх музично-вокальних екпериментах вдома на дивані (а мій друг, так і досі не вилікувався він LZ-манії).-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Ian Gillan (Deep Purple, Black Sabbath, Ian Gillan Band, etc.)
Неперевершений виконавець, що теж став для багатьох секс-символом і еталоном. Але насамперед він вокаліст, Вокаліст з великої літери (якого ніхто так і не зміг толком замінити в Deep Purple).-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Greg Lake (King Crimson, ELP, Solo)
Якщо присвоювати титул "Обаяние", то безперечно Грегу Лейку. Такого особливого шарму немає більш ні в кого, не кажучи вже про надзвичайну чарівність його, немовби оксамитового, вокалу.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Jon Anderson (Yes, ABWH, Jon & Vangelis, Solo)
Коли на початку статті я говорив про ангелські голоси, то мав на увазі Джона Андерсона. Не маючи особливих музичних навиків (крім вокальних, звісно) був головним ідейником і концептуалістом впродовж всієї історії групи Yes.
/* В одному місці на відео він трохи лажає, але там швидше "технічна" проблема з голосом, яка, думаю, не зіпсує загального враження */-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Peter Gabriel (Genesis, Solo)
Перший артист на рок-сцені, який, так би мовити, схврестив рок-музику й театр, чародій сучасної музики. Він, через свої образи-маріонетки водив слухачів в мандрівки нетрями людської душі. А зараз, спробувавши себе в кількох різних музичних жанрах, не перестає екпериментувати і радувати слухачів. Його незвичайний тембр і багатий діапазон дуже часто викликають амбівалентні емоційні поєднання.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Peter Hammill (Van Der Graaf Generator, Solo)
Мабуть, найменш відомий в широких колах вокаліст, якщо брати в рамках цієї десятки. Тим не менш, його музичні і вокальні екперименти й знахідки часто примушують застигнути в зачарованому онімінні. Інколи його голос схожий на дитячий лемент, частіше на крик божевільного, час від часу на промову диктатора - і всі ці неочікувані родзинки зливаються в багатющий нев"янучий букет на святі справжньої Музики.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Ozzy Osbourne (Black Sabbath, Solo)
Яскрава ікона рок-музики, в першу чергу через свої витівки на сцені. Але разом з тим, не треба забувати про особливий вокал, який намагалися повторювати і копіювати багато метал-виконавців. Зрештою, цей голос, наряду з гітарними ріффами Айоммі породив метал як такий, хоча все починалося як хеві-блюз в нестандартній вокальній окантовці.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Freddie Mercury (Queen)
Я думаю, що тут слова зайві. Багато хто вважає його кращим. Для багатьох він є уособленням високої рок-музики. В будь-якому разі, це був останній великий вокаліст, якого навіть образливо буде назвати представником рок-музики, адже його геній ламав будь-які музичні рамки і умовності. Він був, мабуть єдиним, хто дотягнувся до вершин популярної й елітарної музики, щоб поєднати їх в арці музичної гармонії.ПС. Деякі відео є тільки шматками пісень, бо деякі з наведених пісень мають тривалість по 10, навіть по 20 хв.
Tags: музика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment