Шлях до мистецтва (volly_billy) wrote,
Шлях до мистецтва
volly_billy

Зараз так не знімають

Переглянув на вихідних прекрасний мюзикл "Кумедна дівка / Funny Girl" (1968) видатного Вільяма Вайлера з не менш видатною Барброй Стрейзанд. Але акцентувати увагу хотілося б зовсім не на фільмові в цілому і не на цих персонах зокрема, а на операторові. 

Гаррі Стредлінг старший (Harry Stradling Sr). Він дебютував ще в німому кіно, працював з визначними кінематографістами Європи і Америки, двічі отримував "Оскар". Особисто я вперше познайомився з його роботою у фільмі "Трамвай 'Бажання'" (1951), але особливо не звернув уваги на техніку зйомки, так як фільм в своїй основі камерний, театрального типу, та й зачарований я був грою і красою Вів"єн Лі.
Але під час перегляду "Кумедної дівки" я побачив кадри, яких зараз уже не знімають. Кадри, які стали хрестоматійними. Кадри, які, не несуть якоїсь смислової глибини, натомість є зразками великої майстерності і віртуозності, якою зараз, на жаль, ніхто не переймається, бо ж є "довершені" комп"ютерні технології.


Пропоную переглянути епізод з фільму і звернути увагу на кадри з потягом і катером.Хоча, раджу переглянути весь фільм - отримаєте масу задоволення (заодно відкриєте для себе велику співачку і актрису).
Tags: кіно
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments