Шлях до мистецтва (volly_billy) wrote,
Шлях до мистецтва
volly_billy

 • Music:

Оскар 2013. Підсумки. Коментарі

oscar_results

Так поспішав, так хотів встигнути переглянути всі стрічки-номінанти (в більшості категорій) до церемонії, і, як завжди, не встиг (хоча чому "як завжди"? - друзі підтвердять: завжди скрізь встигаю))
Не буду зупинятися на кожній номінації, просто відпишу коротко про кожен переглянутий фільм і власну думку з приводу адекватності отриманої нагороди.


"Арго" / "Argo"
Як на мене, кращий серед тих, що вдалось побачити. Звичайно, далекий від шедевру, але фільм хороший. Динамізм, драматичні сюжетні повороти, напружена обстановка  - неодмінні риси політичного трилера, які наявні тут в хорошій пропорції. Звичайно, картині дещо бракує глибини й смислових паралелів, проте, думаю, з часом досвід підкаже Аффлеку гідну дорогу.(7.0-7.5/10)

"Життя Пі" / "Life of Pi"
Абсолютно плаский, прісний, всевдорізнобарвний і до непристойності претензійний фільм. Гірший фільм 2012-го серед переглянутих. І нехай "Оскар" за операторську роботу і візуальні ефекти ще можна якось пояснити, то за музичний супровід, і тим більше за режисуру... "Нет, ну это полное падение нравов..." (3/10)

"Збірка променів надії" / "Silver Linings Playbook"
Суто американський тренд: психологи, бейсбол, провінційне обивательське життя. Жаль тільки, що це обивательство проникло в манеру фільму. (5.5/10)

"Знедолені" / "Les Misérables"
Цим фільмом я нарешті розкусив Тома Хупера. Його прагнення до умовного класицизму перетворюється в результаті на шаблонність і старомодність. Якщо трохи затерти зображення, зробити його чорно-білим, прибрати графіку - фільм спокійно впишеться в антураж стрічок 1950-х років. А ще він мені нагадує переважну частину репертуару нашого обласного театру - так само занудно і безпорадно, попри цікаве першоджерело і окремі акторські роботи.
(5.0-5.5/10)

"Джанго звільнений" / "Django Unchained"
Тарантіно не втрачає свого постмодерністського почерку (а гумору - то й поготів). Але втрачає людське обличчя і почуття міри. Нічого не бачив з його "постбілловських" робіт, але в цій стрічці спостерігається не дуже втішний синдром "насильства заради насильства" (а не заради "художності"). Фінальна м'ясорубка нагадала аналогічну сцену з класичної пародії Пітера Джексона. З одного боку все це пародійно і абсурдно, та іноді Квентін ходить по краю скелі, де провалля - треш.
(6.5/10)

"Господар" / "Master"
Досить таки одіозний і суперечливий фільм, який у мене викликав деякий дискомфорт під час перегляду (окремі сцени), проте змусив замислитися і, таки, дійти певних істин і послань, закладених в основі цієї кінопритчі. Фільм міг би стати кращим серед цьогорічних номінантів (мова, звичайно, не про формальне отримання статуетки), якби не кривувата режисура, а точніше сказати дещо негармнонійне втілення доволі цікавого початкового задуму, ідеї (на сценарій теж є нарікання). Отож фільм не став на один щабель з попередньою роботою Пола Томаса Андерсона, хоча складає гідну конкуренцію цьогорічним стрічкам.
(6.5/10)

"Рейс" / "Flight"
Про нього писав раніше: http://volly-billy.livejournal.com/15502.html
(5.5/10)

"Короліство раннього місяця" / "Moonrise Kingdom"
Також вже згадував в своєму журналі: http://volly-billy.livejournal.com/9997.html
(5/10)

"Хоббіт: неочікувана подорож" / "The Hobbit: An Unexpected Journey"
Фільм який остаточно підтвердив мої сумніви (при черговій переоцінці цінностей) щодо величності славнозвісної трилогії Джексона. Міф розвіяний. Звичайно, трилогія була досить непоганою, але всі її слабинки втілились у "Хоббіті" сповна.
(4.5/10)

Ну от і все. Як бачимо, один із найслабших років, навіть в рамках американського (навіть "оскарівського") кіно. Хто не вірить, виберіть будь-який оскаровський рік, візьміть 5-10 кращих фільмів і порівняйте з 5-10 цьогорічними (замість "2013" вставте випадковий рік в діапазоні, скажімо, 1955-2000: http://www.kinopoisk.ru/awards/oscar/2013). В будь-якому разі планую переглянути ще 3-4 стрічки, хоча вони навряд чи сильно змінять загальну картину.

Killing-Them-Softly

Окремо (поза конкурсом, як нині модно казати) хотілося б відзначити далеко не видатну, проте цікаву стрічку "Вбиваючи їх лагідно" / "Killing them softly". При теперішніх номінантах могла б спокійно вписатися, як мінімум по кількох номінаціях (взяти хоча б акторство Бреда Пітта). Проте не склалося.

***

Дивіться хороше кіно,
Виховуйте смак,
Не витрачайте часу на мінливе.


if
Tags: кіно, рецензії
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments