Шлях до мистецтва (volly_billy) wrote,
Шлях до мистецтва
volly_billy

Кінодайджест. Листопад-грудень 2012

flight

Побував позавчора на сеансі "Рейсу" Земекіса. Загалом враження нормальні, але не більше, особливо, якщо взятись за аналіз. Абсолютно нереальний в технічних питаннях і сюжетно, скупий на кіномову, всевдоморалізаторський фільм на догоду сучасним тенденціям і трендам. Особисто я відмітив би тільки монтаж в деяких епізодах + непогана акторська гра, але вибірково. Намагання оператора винайти свій велосипед місцями нагадували аматорські зйомки на дзеркалку. І справедливо буде порівняти картину з кращими роботами режисера: "Роман з Каменем", "Назад в майбетнє", "Форест Гамп" - всі вони на голову вище свіжого опусу. Дехто зауважував, що фільм затягнутий, проте мені було нудко впродовж всього сеансу, то ж справа не в хронометражі, а в пріснуватості і надуманості.
Варто ще сказати, що Дензел Вашингтон номінуєтсья на "Золотий глобус", але це вже ближче до наступної новини.lincoln Не так давно став відомим список номінантів на "Золотий Глобус", церемонія проведення якого відбудеться 13 січня 2013 року.
До списку головних фільмів року, думаю, ще додасться "Майстер" Андерсона і "Хічкок" якогось Джервасі (сценарій до "Терміналу" мені поки-що нічого не говорить про нього, як режисера). А от фільм Бена Аффлека серед кращих мене збиває з пантелику. Не бачив його попередню (дебютну) стрічку, але як актор він посідає у мене почесне місце в списку дерев'яних. Мої фаворити (маю надію, що буде щось достойне) - "Лінкольн" і "Майстер". У всякому разі їх режисери рідко промахувались і вже встигли ввійти в історію кіно.

Майже рік тому писав про зникнення української друкованої кіноперіодики і перекочування "останніх з могікан" на терени інтернету (kinodigest.com.ua). Проте зараз можна говорити вже про загибель інтернетовського "Кінодайджесту". Шанована кіноманами Інетта Гриньок (головний редактор) попри ентузіазм і неабияку компетентність, все ж не в змозі робити добру справу при халатному відношенні видавництва і неналежному фінансуванні. А недавно вона ділилася думкою завести тут свій журнал. Що ж, чекаємо. Ну а поки можна погортати старі номери журналу і поностальгувати.

mad-max-4А тим часом австралієць Джордж Міллер вирішив повернутися до витоків - "Шалений Макс 4" уже на стадії постпродакшна. Команда, наскільки мені відомо, абсолютно нова, то ж це буде добрим екзаменом на творчу старість. А може йому просто пенсії не вистачає, то й вирішив повернутися до культової серії? Так чи інакше, будемо чекати  - все ж має бути щось цікавіше, ніж численний фантастичний і постапокаліптичний кал, який крутять зараз.

city lights
Після тримісячної перерви переглянув німе кіно. "Вогні міста" стали прекрасним осмисленим знайомством з Чапліном. Добра душевна історія близька по настрою до чарівних різдв'яних вечорів. Один з небагатьох німих фільмів, який порадує практично будь-якого глядача - як прискіпливого критика, так і сучасного невибагливого любителя поп-корну.

Для всіх кіноманів, хто проживає в Черкасах і не знає де б його подивитися якесь цікаве не ширвжиткове кіно: давно вже існує кіноклуб в рамках молодіжного ресурсного центру. Сеанси проводяться в п'ятницю десь о 18:00-18:30. Вхід вільний. Після перегляду - обговорення фільму (опціональне для кожного). Не так давно вони вирішили доповнити програмну частину ще одним днем - середою, коли показували всяке древнє кіно. Але згодом ця ініціатива закрилась (мало в нашій місцевості набереться таких відчайдушних придурків, як я, котрі з радістю втикають на кадри 70-літньої давності). В будь-якому разі раджу завітати тим, хто ще не знайомий. Особисто я там буваю нечасто, але вартісні фільми трапляються.
Група кіноклубу: http://vk.com/artcinema

Найближчим часом напишу окремі рецензії на кілька визначних фільмів (недавно переглянутих), одні з яких збагатили новими фарбами моє почуття любові, а інші викликали внутрішню тривогу і глибокий психологічний шок.

to-be-continued

Tags: кіно
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments