Шлях до мистецтва (volly_billy) wrote,
Шлях до мистецтва
volly_billy

Музична династія Баклі

Не так давно, натрапивши на одному цікавому сайті на список 200 кращих рок-вокалістів, згадав про свою десятку: http://volly-billy.livejournal.com/3297.html
Щоправда там тільки чоловіки, а в мене був змішаний рейтинг, через це й потрапило дві прекрасних жінки. А співпало загалом троє. Але не це головне.

Завдяки цьому рейтингу (ось він, доречі: http://www.digitaldreamdoor.com/pages/best_vocalists.html) я дізнався про трагічну династію Баклі.
Перший відомий (і передостанній) представник - Тім Баклі.


З раннього дитинства його батьки, італійські та ірландські емігранти, прививали йому музичний смак записами Хенка Вільямса, Майлза Девіса, Френка Сінатри. Ще в школі навчився грати на банджо, виступав на різних вечорах, пізніше як поет. Так почався шлях великого фолк-музиканта і співака. Доречі, в юності, під час гри в футбол, зламав пальці лівої руки, що вплинуло на техніку гри - баре він більше не брав. Тим не менше, це не завадило йому стати унікальним в своєму роді фолкером - у своїй творчості поєднував психоделіку, джаз, альтернативний фолк/рок (ранні альбоми Ніко були досить схожі на стиль Баклі), мав потужний вокал широкого діапазону, що наглядно демонстрував деякими своїми екпериментальними опусами наповненими всілякими завиваннями і стогонами, визнаний поет наряду з такими сучасниками, як Боб Ділан.
Проте помер славетний артист молодим - в 28-річному віці від передозування.

Але він залишив сина.
Джефф Баклі успадкував від батька потужний багатогранний вокал і таку ж коротку трагічну долю.
Грав в жанрі альтернативного року і фолку. Починав кар'єру, виконуючи кавери; пізніше записав власний альбом.

Проте прославився саме кавером на пісню Леонарда Коена "Hallelujah", яку більшість, мабуть, знає. Попри короткий творчий шлях, його вплив і авторитет визнають видатні сучасні музики, як то Том Йорк (Radiohead), Метью Белламі (Muse), Кріс Мартін (Coldplay). Ось ще цікава інтерпретація середньовічної англійської колядки (божественно, як на мене):

Втонув, купаючись в річці Вулф, притоці Міссісіпі, 29 травня 1997 року, в 30-річному віці. Нащадків не лишив. Так обірвався рід Баклі по лінії Тіма Баклі.
Ходять чутки про ймовірного сина від романтичних стосунків Джеффа Баклі у 80-х, але достеменно нічого про це невідомо.

Tags: мистецтво, музика, натхнення
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments